Hrvat žestoko udario po Zmajevima: Bosna je sama sebe rasturila, niko nije veći od reprezentacije
Bosna i Hercegovina izborila je historijski prolazak grupe na Svjetskom prvenstvu, ali uoči utakmice protiv Sjedinjenih Američkih Država u šesnaestini finala ne govori se samo o najvećem uspjehu Zmajeva.
Kako pišu hrvatski mediji pažnju je privukla i burna reakcija kapitena Edina Džeke tokom izmjene protiv Katara.
Vladimir Balić, bivši golman Hajduka, smatra da je taj trenutak otkrio ozbiljan problem unutar reprezentacije BiH. U razgovoru za Slobodnu Dalmaciju poručio je da bi Amerikanci mogli profitirati upravo zbog narušenih odnosa u svlačionici.
– Americi će pomoći što je Bosna sama sebe rasturila. To je strašno. Takvi odnosi u historijskom uspjehu… Sad je bitno je li neko igrao, ko je igrao… Selektor koji je napravio pravi posao, izbacio Italijane, a oni naprave unutrašnje probleme radi nečijeg ega. Čudi me samo što nije eliminisao sve nezadovoljne igrače – rekao je Balić za SB, koji smatra da pojedinac ne smije biti iznad reprezentacije:
– Ja bih ih sigurno potjerao. Nisu veći od reprezentacije kako god se zvali. Može se to primiriti, ali to je kraj za Bosnu. Fudbalski, oni nisu loša ekipa, ali unutar ekipe imaju probleme koji su izvana nevidljivi. Ali na terenu se to vidi. Izbacio bi ih i Katar da je malo bolji – dodao je Balić.



Post Comment