Giroud oduševljen Alajbegovićem: “Kontrolisao je sredinu kao da je to njegovo prirodno okruženje”
Nogometaš Leverkusena je dobio nagradu za igrača utakmice, a bivši francuski reprezentativac smatra da je to zasluženo.
“Mislim da je potpuno zasluženo osvojio priznanje za najboljeg igrača utakmice. Bio je izvanredan danas, baš kao i prošle sedmice kada je pomogao svojoj reprezentaciji da izbori plasman u nokaut fazu”, rekao je Giroud i dodao:
“Kontrolisao je i dominirao sredinom terena kao da je to njegovo prirodno okruženje. Kreirao je prilike, preuzimao odgovornost i vodio ekipu kada je to bilo najpotrebnije”.
Pohvalio je i njegov utjecaj na igru Zmajeva.
“Veoma je kreativan s loptom u nogama, a njegov utjecaj na igru bio je ključan u pobjedi nad Katarom. Ako nastavi pružati ovakve partije i u narednim utakmicama, siguran sam da će reprezentacija biti još konkurentnija kako turnir bude odmicao. Napreduju iz meča u meč i imaju potencijal da odu do samog kraja. Kerim me danas zaista impresionirao svojom izvedbom”.
🚨Olivia Giroud Kerim Alajbegovic winning the MOMT award in their clash against Qatar.
🗣️“I think he deserves to win it, he was outstanding in game today as last week securing his nation the victory to qualify for the knockout round.
“He control and conquer the midfield like… pic.twitter.com/imT4ESKJR0
— Inside Reality Football (@RealityLfc) June 24, 2026
Zmajevi će u šesnaestini finala vjerovatno igrati protiv SAD-a, a taj susret je na rasporedu 2. jula u 2:00 sati poslije ponoći.




Post Comment