Zmajevi u nokaut fazi jači za veliko pojačanje, “opomenuti” dobili pomilovanje
Kako sada stvari stoje Bosna i Hercegovina će nokaut fazu Svjetskog prvenstva igrati u najjačem mogućem sastavu što je odlična vijest za selektora Sergeja Barbareza.
Kako sada stvari stoje Zmajevi će ponovo na teren u noći s 1. na 2. juli kad bi u San Franciscu trebali odmjeriti snage sa SAD-om, međutim zbog “lude kombinacija” preostalo je sačekati zvaničnu potvrdu.
U pobjedi nad Katarom (3:1) odbrana baš i nije izgledala najbolje te se osjetilo neigranje dva startera Tarika Muharemovića i Amara Dedića.
Muharemović je odlužio suspenziju i sigurno će igrati u 1/16 finala, a očekuje se i oporavak Amara Dedića koji je pauzirao zbog fizičkih problema.
Tokom grupne faze šestorica bh. fudbalera su dobili javne opomene u vidu žutih kartona, ali oni ne moraju da brinu.
FIFA je odlučila da uvede dva perioda “pomilovanja” za kartonirane igrače te se žuti kartoni prvi put brišu nakon grupne faze, a drugi put nakon četvrtfinala.
To znači da su kartoni izbrisani Ermedinu Demiroviću, Jovi Lukiću, Nikoli Katiću, Edinu Džeki, Amaru Dediću i Erminu Mahmiću.



Post Comment